Zamknij okno

Pogoda pozwoli biegaczom wystartować w memoriale?


Na najbliższą sobotę 17 października zaplanowano amatorski bieg w Zgierzu - memoriał im. Władysława Lisieckiego. Jego rozegranie stoi pod znakiem zapytania z powodu... pogody.

- Mamy nadzieję, że w sobotę będzie w miarę ciepło i biegacze wystartują - mówi Piotr Patora, prezes Stowarzyszenia Byłych Działaczy, Zawodników i Sympatyków Klubu Sportowego Boruta. - Gdyby jednak zima nie odpuściła, bieg przełożymy na następną sobotę 24 października. Liczymy na dużą frekwencję miłośników biegania i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Stowarzyszenie, którym kieruje Piotr Patora, jest głównym organizatorem biegu. Władysław Lisiecki to legendarna postać dla Zgierza. Były dyrektor Boruty potrafił prze laty stworzyć sportową bazę w Zgierzu, m.in. obiekt obecnego MOSiR.

Dzień przed biegiem, czyli w najbliższy piątek 16 października, o godz. 15 na Starym Cmentarzu w Zgierzu, przedstawiciele Stowarzyszenia Byłych Działaczy, Zawodników i Sympatyków Klubu Sportowego Boruta złożą kwiaty na grobie Władysława Lisieckiego. Wieniec ufundowała europosłanka Joanna Skrzydlewska.

W zawodach wystartują uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, ale także inni amatorzy biegania. Zawody dostępne są dla wszystkich.

Szczegółowych informacji udziela Piotr Patora, tel. 0-608-820-259 lub Marian Kupis, tel. 0-510-507-950.

Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu biegu od godz. 9.45. Start jest planowany w Parku Miejskim w Zgierzu o godz. 11.

Patronat nad biegiem objął przewodniczący sejmiku województwa łódzkiego Marek Mazur.

W organizacji biegu pomogli również senator Krzysztof Kwiatkowski, MOSiR w Zgierzu, Rada Wojewódzka LZS, Rada Gminy Zgierz, wójt gminy Zgierz, Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Zgierza, Urząd Miasta Łodzi, burmistrz miasta Ozorkowa.

Organizatorom udało się namówić do współpracy wielu partnerów takich jak: Weko, RS II, Drukarnia Wojskowa w Lodzi, Bank Pekao, BZ WBK, Dorbill, Markab. Pomagają też osoby prywatne: Włodzimierz Wieczorek i Paweł Wawrzyńczak. Zapowiadają się atrakcyjne zawody.

W najbliższych dniach władze Zgierza mają zdecydować o nadaniu Miejskiemu Ośrodkowi Sportu w Zgierzu imienia Władysława Lisieckiego.

Starsi kibice Boruty doskonale pamiętają czasy, kiedy powstawały obiekty MOSiR, które do dziś służą sportowcom Zgierza.

Dariusz Kuczmera
Na podst. "POLSKA Dziennik Łódzki" z dnia 15.10.2009 r.

Data publikacji: 2009-10-15 10:45

.(c) 2000-2002 Urząd Miasta Zgierza. Wszelkie prawa zastrzeżone.