Zamknij okno

II memoriał im. Marcina Kurpińskiego

Po raz drugi zgierskie środowisko zapaśnicze uczciło śmierć tragicznie zmarłego wychowanka Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego Marcina Kurpińskiego. Zawody miały bardzo miłą i świąteczną atmosferę. Działacze ZTA bardzo starannie przygotowali tą imprezę. Znaleźli się sponsorzy, którzy ufundowali nagrody i puchary dla najlepszych zawodników.

Tradycyjnie uroczystego otwarcia dokonał ojciec zmarłego Marcina - Krzysztof Kurpiński, który podziękował wszystkim zawodnikom, trenerom i działaczom za pamięć i organizację memoriału. Następnie delegacja członków ZTA wspólnie z ojcem Marcina pojechała na grób złożyć symboliczną wiązankę i zapalić znicz.

Memoriał im. M. Kurpińskiego był rozgrywany w ramach III Turnieju Młodzików o puchar Prezesa ŁZZ. W zawodach wystartowało 59 zawodników z 8 klubów. Ponownie w czołowych rolach wystąpili podopieczni trenerów Lesława Kroppa i Rafała Majchrzaka - młodzi zawodnicy ZTA. Najlepiej zaprezentowali się zawodnicy w kat. 53 kg, w której Damian Kupis /najlepszy zawodnik turnieju/ w finale pokonał młodszego kolegę z klubu Patryka Pepłowskiego. VI miejsce w tej kategorii zajął Mateusz Pepłowski.
Również I miejsce w kat. 73 kg zajął Bartłomiej Mrulewicz. Dobrze walczył Marek Sęk, który zajął II miejsce przegrywając w finale z Andrzejem Wojtczakiem /AS Jakubice/. W kat. 66 kg Tomasz Krzemiński zajął II miejsce. Na miejscach trzecich sklasyfikowani zostali: Marcin Krzewiński /kat. 32/ oraz Dawid Pepłowski /kat. 35/. Pozostali zawodnicy ZTA zajęli odpowiednio miejsca: Mateusz Mrulewicz /kat. 42/ - IV, Michał Baranowski - VII, Tomasz Jachimiak - VI.

W klasyfikacji drużynowej wygrał zespół UKS 20 Łódź - 49 pkt., drugie zajął zespół ZTA - 44 pkt., trzecie - AS Jakubice - 43 pkt. W prowadzonej przez ŁZZ klasyfikacji zespołowej za rok 2002, w kategorii młodzik zwyciężył AS Jakubice - 108 pkt., II miejsce zajęło ZTA Zgierz - 101,5, III - UKS 20 Łódź - 100,... XI - UKS 12 Zgierz - 3.

Za naszym pośrednictwem organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom Memoriału: zgierskim firmom "Leszpol", "Lemi", "Flora", "Plasti", "Golden Lady" oraz w szczególności Tomaszowi Kupisowi.

Data publikacji: 2002-12-27 15:45