Zamknij okno

Następcy Krupińskiego

W Zgierzu odbył się Memoriał im. Marcina Kurpińskiego w zapasach w stylu wolnym w kategorii kadetów.

Z zawodników ZTA Boruta, złote medale wywalczyli: Karol Woliński w wadze 26 kg, Marcin Majka 42 kg i Jakub Muszyński 85 kg. Za najlepszego zapaśnika uznano Marcina Majka z Boruty.

(M. ST.)
Na podst. "Bliżej Ciebie - Express Ilustrowany" Nr 50 z dnia 19.12.2009 r.

***

W hali MOSiR w Zgierzu zorganizowano III Puchar Młodzików – Memoriał im. Marcina Kurpińskiego. Zawody te organizują działacze i trenerzy Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego dla upamiętnienia tragicznie zmarłego Marcina Kurpińskiego wówczas 19-letniego zgierskiego zapaśnika, mistrza Polski Kadetów i Juniorów, wielokrotnego reprezentanta Polski w rożnych kategoriach wiekowych.

W tegorocznej rywalizacji wystąpiło ponad 80-ciu młodych zapaśników z 9 klubów. Za najlepszego zawodnika turnieju uznano zwycięzcę kategorii do 42 kg Marcina Majkę /ZTA Zgierz/. Najmłodszym uczestnikiem był 9-letni zgierzanin z ZTA Mateusz Burzyński, który w kat. 32 kg zajął drugie miejsce.

W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce zajęli zapaśnicy Budowlanych Łódź – 40pkt. wyprzedzając ZTA Zgierz – 30pkt. i KS 20 Łódź – 27.5 pkt.