Zamknij okno

Zgierski memoriał Lisieckiego - 18.09.2010


W sobotę 18 września w Zgierzu odbędzie się II Memoriał im. Władysława Lisieckiego. Organizatorzy spodziewają się rekordowej obsady, dopisuje bowiem pogoda, a także wszystkie inne szczegóły zawodów zostały dopięte na ostatni guzik.

Bieg, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Byłych Działaczy, Zawodników i Sympatyków KS Boruta, Fundacja Vena oraz MOSiR Zgierz odbędzie się w zgierskim parku Kościuszki. Będą atrakcyjne nagrody, puchary, upominki, itd. - Nagród dla uczestników na pewno nie zabraknie - mówi Piotr Patora, prezes Stowarzyszenia Byłych Działaczy, Zawodników i Sympatyków KS Boruta. - Zapraszamy wszystkich chętnych od 5 roku życia do 80. Spodziewamy się, że najstarszym uczestnikiem tradycyjnie będzie Jan Morawiec.

W pierwszych zawodach wystartowało ponad 200 biegaczy w wieku od 5 do 70 lat. Wśród pań wygra Ewa Lewandowska (KB Arturówek Łódź), a wśród mężczyzn Artur Świstek (Boruta Zgierz).

Patronat nad biegiem objęła Jolanta Chełmińska, wojewoda łódzki. Gwiazdami będą nasi wybitni lekkoatleci: brązowy medalista mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w biegu na 800 m Adam Kszczot i jego trener Stanisław Jaszczak oraz olimpijczyk z Pekinu Piotr Kędzia, który brał już udział w poprzedniej edycji biegu.

- Po raz kolejny warto przypomnieć, że Władysław Lisiecki to bardzo zasłużony dla Zgierza szlachetny człowiek - wspomina Piotr Patora, prezes Stowarzyszenia Byłych Działaczy, Zawodników i Sympatyków KS Boruta. - Do 1968 roku był dyrektorem naczelnym zakładów Boruta i dzięki niemu istnieją obiekty, którymi zarządza MOSiR Zgierz.

Dariusz Kuczmera
Na podst. "POLSKA Dziennik Łódzki" z dnia 17.09.2010 r.

Data publikacji: 2010-09-17 13:14

.(c) 2000-2002 Urząd Miasta Zgierza. Wszelkie prawa zastrzeżone.