Zamknij okno

Pamięci Macieja Kozłowskiego


Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu był organizatorem pierwszego turnieju im. Macieja Kozłowskiego.

Aktora pamiętamy nie tylko z doskonałych ról teatralnych i filmowych, ale także dlatego, że był wychowankiem zgierskiego klubu Boruty i grał w tym klubie przez kilka sezonów w trzecioligowych rozgrywkach.

Patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Zgierza Jerzy Sokół, a na zawodach pojawili się rodzice Macieja Kozłowskiego oraz siostra Hanna Izydorczyk z córką.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie pięciu zgierskich szkół podstawowych z rocznika 2000 i młodsi, którzy walczyli o prestiżowe trofeum systemem każdy z każdym. Rywalizacja była niesłychanie zacięta, bowiem większość spotkań zakończyła się remisami.

Po meczach, które stały na dobrym poziomie, pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie SP nr 3 ze Zgierza. Podopieczni nauczyciela wychowania fizycznego Cezarego Stańczyka odnieśli dwa zwycięstwa i zanotowali dwa remisy. Zatem osiem zdobytych punktów zapewniło piłkarzom zgierskiej "Trójki" zwycięstwo w turnieju.

Drugą lokatę zajęli piłkarze Szkoły Podstawowej nr 8. Podopieczni nauczyciela wychowania fizycznego Artura Borasika wywalczyli sześć "oczek" o jeden punkt wyprzedzili drużynę Szkoły Podstawowej nr 12, którą do zawodów przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Piotr Królewiak.

Na czwartym miejscu zostali sklasyfikowani uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, a piąte miejsce zajęli młodzi zawodnicy, którzy reprezentowali w turnieju zgierską "Jedenastkę".

Najlepszym bramkarzem imprezy wybrano Jakuba Szumskiego (SP nr 12), a najlepszym strzelcem okazał się Jakub Amsolik, reprezentant SP nr 8.

Na podst. ITZ Nr 43 z dn. 26.10-01.11.2010 r.

Data publikacji: 2010-10-26 14:12

.(c) 2000-2002 Urząd Miasta Zgierza. Wszelkie prawa zastrzeżone.