Zamknij okno

Zapaśnicy ZTA najlepsi

Na matach w hali MOSiR w Zgierzu odbył się ogólnopolski turniej zapaśniczy Memoriał Marcina Kurpińskiego, w którym startowali zawodnicy w grupie wiekowej dzieci, młodzików, kadetów, juniorów- III gala zapaśnicza.

Zgierskie Towarzystwo Atletyczne wystawiło najlepszych zapaśników i osiągnęło znaczące sukcesy. Podopieczni trenerów Mariana Filipowicza, Jakuba Filipowicza, Władysława Kozłowskiego i Rafała Majchrzaka w klasyfikacji drużynowej zajęłli pierwsze miejsce, przed Budowlanymi Łódź i ŁKS-em.

Świetnie radzili sobie młodzi adepci zapasów Zgierskiego Towarzystwa Atletycznego także w kalsyfikacjach indywidualnych. Wśród najmłodszych w kategorii wagowej 29 kg Karol Woliński zajął pierwsze miejsce, a Aniela Karczmitowicz była trzecia. Z kolei Oskar Wojtiuk został sklasyfikowany na piatej pozycji.

Złoty medal dla ZTA w kategorii wagowa 32 kg wywalczył Davis Anthony James. W kategorii 35 kg młodzi zapaśnicy ZTA wywalczyli dwa medale. Złoty krążek otrzymał Kacper Kraska, a brązowy medal wywalczył Dariusz Cwonda. W kategorii wagowej 53 kg Wiktor Kliza i Dominik Malewski wywalczyli wspólnie trzecią lokatę.

W wadze do 59 kg zwyciężył Paweł Rumak, a w kategorii wagowej 42 kg Maciej Karwat został sklasyfikowany na trzecim miejscu. Z kolei Patryk Pasieczniak w wadze 66 kg. wywalczył srebrny medal. W kategorii 73 kg Patryk Wyboń wywalczył kolejny złoty medal dla ZTA, podobnie jak Jakub Muszyński w kategorii do 85 kg.

W kategorii kadetów i juniorów zapaśnicy ZTA wywalczyłi cztery medale. Złote krążki zdobyli Marcin Majka w kategorii 46 kg, Dawid Romanowicz w wadze 58 kg oraz Dawid Pepłowski w kategorii 96 kg. W kategorii do 58 kg. Marcin Gąsieniec wywalczył drugą lokatę.

Turniej w większości kategoriach wagowych stał na bardzo wysokim poziomie. Cieszy również zawziętość u zawodników pozbawionych dobrych warunków fizycznych, gdzie wykazywali się olbrzymim zaangażowaniem. Gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy wywalczyli medale i życzymy powodzenia na macie w roku 2011.

Wszystkich chętnych którzy chcą trenować zapasy zapraszamy pn-pt godz. 16.00 hala zapaśnicza na obiekcie MOSiR-u w Zgierzu ul. Wschodnia.