Zamknij okno

II Memoriał im. Macieja Kozłowskiego w piłce nożnej chłopców - wyniki

W środę 14 grudnia na hali widowiskowej MOSiR w Zgierzu odbył się Memoriał im. Macieja Kozłowskiego w piłce nożnej chłopców.

To już II edycja imprezy poświęconej pamięci zmarłego 11 maja 2010 roku Macieja Kozłowskiego - aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego oraz sportowca, który grał w piłkę nożną w III lidze w Miejskim Klubie Piłkarskim Boruta w Zgierzu oraz wychowywał się na obiektach MOSiR w Zgierzu. Pan Maciej Kozłowski był doskonałym przykładem pozytywnej walki jaką człowiek może stoczyć ze śmiertelną chorobą.

W samym turnieju piłkarskim wzięło udział 5 zgierskich szkół podstawowych.: SP3, SP8, SP5, SP10, SP12. Turnieju rozgrywany był systemem "każdy z każdym". Zdecydowanym zwycięzcą II Memoriału została Szkoła nr 3, zdobywając 12 punktów. Drugie miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły nr 8 (7 pkt.), kolejne miejsca zajęły drużyny ze szkół: SP5, SP12 oraz SP10. Najlepszym strzelcem turnieju został Maciej Stańczyk (SP3) a najlepszym bramkarzem uznano Dominika Wężyka.

Puchary, pamiątkowe dyplomy i medale były uroczyście wręczane przez rodziców Macieja Kozłowskiego, Prezydent Miasta Zgierza dr Iwonę Wieczorek oraz Dyrektora MOSiR Witolda Królewiaka.

Miejmy nadzieję, że za rok w Memoriale im. Macieja Kozłowskiego będzie uczestniczyło jeszcze więcej drużyn, co przyczyni się do zachowania pamięci o Panu Macieju.

Data publikacji: 2011-12-15 13:15