Zamknij okno

Memoriałowe sukcesy zapaśników ZTA

Bardzo dobrze zaprezentowali się zapaśnicy ZTA Zgierz podczas zorganizowanego w ramach obchodów 70-lecia KS Boruta Zgierz Memoriału im. Marcina Kurpińskiego w kategorii młodzików.

W sobotniej imprezie na matach hali MOSiR w Zgierzu rywalizowało 110 zawodników z 13 klubów, a zgierscy zapaśnicy należeli do najlepszych, zdobywając trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale, a w klasyfikacji klubowej ZTA uplasowało się na drugim miejscu, przegrywając jedynie z Asem Jakubice.

Złote medale dla zgierskiej ekipy wywalczyli: Tobiasz Jatczak w kategorii 38 kg (zawodnik ZTA został uznany także za najlepszego zawodnika turnieju), Bartłomiej Swoboda w kategorii  59 kg, a Patryk Pepłowski nie miał sobie równych w wadze 66 kg. Maciej Mróz w kategorii 42 kg i Bartłomiej Kierzkowski w wadze 73 kg zdobyli srebrne krążki, a Bartłomiejowi Mrozowi w kategorii 42 kg oraz Mateuszowi Mrulewiczowi (kategoria 53 kg) przyznano brązowe medale. Szkoleniem tych młodych zapaśników w zgierskim ZTA zajmuje się Rafał Majchrzak. Natomiast w kategorii 29 kilogramów Jan Malinowski, zapaśnik drugiego zgierskiego klubu UKS 12, wywalczył srebrny medal.

Następnego dnia, w niedzielę, odbył się trzeci turniej klasyfikacyjny Łódzkiego Związku Zapasów w kategorii kadetów, który w sali MOSiR zgromadził 32 zawodniczki i 65 zawodników. Podopieczni trenerów Władysława Kozłowskiego i Jakuba Hlipowicza wywalczyli trzy medale. Złoto przypadło w udziale: Pawłowi Werszyninowi w kategorii 63 kg i Tomaszowi Dobińskiemu w kategorii 100 kg. Srebrny medal zdobył natomiast Bartłomiej Mrulewicz (85 kilogramów).

Na podst. "Express dla Zgierza" Nr 48 z dn. 16.12.2003 r.

Data publikacji: 2003-12-17 14:03