Zamknij okno

Zawody kolarskie Family Cup'15 - relacja


Niesamowite emocje, niezapomniane wrażenia, zdrowa rywalizacja i wielka dawka adrenaliny – tego wszystkiego można było doświadczyć na zawodach kolarskich Family Cup’15.

W sobotę 20 czerwca 2015 r. na terenie Ośrodka Sportowo – Wypoczynkowego Malinka w Zgierzu odbyły się XX Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Kolarstwie Górskim Family Cup’15. W zawodach wzięło udział ponad 100 kolarzy.

Trasa wyścigu przebiegała przez piaszczysty, pagórkowaty las. Długość trasy zależna była od kategorii wiekowej (proporcjonalnie od najmłodszej do najstarszej od prawie 2 km do 20 km).

Wyścigi przeprowadzone były według klasyfikacji indywidualnej i rodzinnej z podziałem na kategorie wiekowe. Rywalizacja odbyła się w 5 kategoriach kobiecych i 8 męskich. Najmłodszy zawodnik - Adaś Zatorski - miał niespełna 5 lat.

W kategorii rodzinnej wystartowało 11 rodzin. Najlepsza okazała się rodzina ze Zduńskiej Woli - Kinga Janiak i Andrzej Rogoziński.

Osoby, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary, zaś pierwszych sześć - dyplomy i zakwalifikowały się do Ogólnopolskiego Finału Mistrzostw, który odbędzie się dn. 5 września 2015 r. w Kielcach.

Wśród wszystkich zawodników rozlosowano nagrody m.in. myjki ciśnieniowe, akcesoria i odzież sportową, kosmetyki, karnety do klubu fitness i obiektów MOSiR w Zgierzu.

Patronat honorowy sprawowali Marszałek Województwa Łódzkiego, Starosta Zgierski i Prezydent Miasta Zgierza.

Nagrody ufundowali patroni honorowi: Bogdan Jarota - Starosta Zgierski, Przemysław Staniszewski - Prezydent Miasta Zgierza oraz sponsorzy: Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Drogerie Rossmann, Klub Fru Fitness w Zgierzu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu, Zgierskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Markab, Bank Spółdzielczy w Zgierzu, Studio Powitanie Słońca JOGA, Centrum Nauki i Biznesu ŻAK

O regenerację zawodników zadbali: Bim Gastronomia - Bar Express i Bar Myśliwski – fundator posiłku, zaś pragnienie gasili Primavera i Red Bull.

Patronat medialny nad imprezą sprawowali: Serwis EZG.INFO.PL, Internetowe Radio Obywatelskie EZG, Portal Miastodzieci.pl, TVP Łódź, STVK Centrum, Radio Łódź.

Organizatorzy: Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu, Stowarzyszenie Kameleon, MOSiR w Zgierzu, Stowarzyszenie i Wydawnictwo Family Cup.

Wyniki:

Fotogaleria Family Cup’15

www.mdkzgierz.pl

www.familycup.com.pl

Data publikacji: 2015-06-23 16:01

.(c) 2000-2002 Urząd Miasta Zgierza. Wszelkie prawa zastrzeżone.