Zamknij okno

Srebrne Czółenko dla Sławomira Kąpińskiego - lekkoatletyka

Już po raz trzeci z rzędu Sławomir Kąpiński z Płocka zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej dorocznego XXI Ogólnopolskiego Biegu "O Srebrne Czółenko Włókniarskie". Zwycięzca przebiegł sześciokilometrową trasę w czasie 19:08,00 min.

Drugie miejsce wywalczył Dariusz Wieczorek z Warszawy (19:24,08 min.), a na trzecim miejscu z rezultatem 20:26,36 został sklasyfikowany Krzysztof Pietrzyk z Koluszek.

W kategorii pań pierwsze miejsce z czasem 24:03,82 min. zajęła łodzianka Sylwia Badowska, na drugiej pozycji przybiegła Anna Jaworska ze Sławna, a zgierzanka Katarzyna Winkler (czas 33:35,10 min.) uplasowała się na trzecim miejscu.

Natomiast w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Krzysztof Pietrzyk (w kategorii 16-29 lat), Dariusz Wieczorek (30-39 lat), Sławomir Kąpiński (40-49 lat) oraz Zenon Błażełek z Łodzi (50-59 lat).

Ogółem wystartowało 32 biegaczy. Przed biegiem głównym na dystansie 1300 metrów rywalizowało ponad sto zawodniczek i zawodników, reprezentujących zgierskie szkoły.

• W kategorii szkół podstawowych wśród dziewcząt najszybciej do mety przybiegła Marta Dziuba (Szkoła Podstawowa nr 12), a w kategorii chłopców zwyciężył Damian Wieczorek (SP 7).
  • W kategorii gimnazjów najlepszą zawodniczką okazała się Aleksandra Kwieciniewska (Gimnazjum nr 2), wśród chłopców najszybciej finiszował Krystian Kamecki (Gimnazjum nr 3).
  • Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Katarzyna Winkler (ZZSP Zgierz), a wśród chłopców najlepszym zawodnikiem okazał się Adam Bittner (ZS nr 1 Zgierz).

Organizatorem imprezy było Zgierskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.

Na podst. "Express dla Zgierza" nr 23 z dn. 08.06.2004 r.

Data publikacji: 2004-06-08 12:37